Časté dotazy

Jste realitní kancelář a používáte jejich praktiky?

Ne. Nejsme realitní kancelář a praktiky realitních kanceláří nepoužíváme. Při spolupráci s námi nepodepisujete žádné exkluzivní smlouvy. Pokud v naší aukci neprodáte je vše zcela zdarma.

Jak probíhá registrace do systému?

Registrace do systému Kupananas.cz je zcela ZDARMA a zabere vám jen pár minut. Stačí vyplnit Registrační formulář, zaškrtnout souhlas s Obchodními podmínkami a kliknout na odkaz Registruj.

Jak se účastnit online aukce?

Pokud jste již v systému Kupananas.cz registrovaní, stačí se přihlásit pomoci uživatelského jména a hesla a můžete začít prodávat a nakupovat prostřednictvím online aukcí.

Kdo hradí provizi a jaká je její výše?

Provizi za zprostředkování aukce hradí prodávající. Na výši provize se s prodávajícím dohodneme předem. Provize je již zahrnuta do vyvolávací, resp. vítězné ceny. Po skončení aukce tak vítěz neplatí žádné další poplatky.

Kdo zaplatí daň z nabytí nemovitých věcí?

Daň z nabytí nemovitých věcí platí vždy kupující. Zákon stanovuje 4% výši této daně. Přiznání k nabytí nemovité věci je kupující povinen dodat do 3 měsíců od zápisu do katastru nemovitostí.

Co je to kauce a kdo ji hradí?

Ze strany kupujícího je podmínkou pro účast v online aukci složení kauce. Výše kauce je vždy uvedena u příslušné aukce. Pokud v aukci nezvítězíte, bude vám kauce v plné výši vrácena. V případě, že aukci vyhrajete, bude kauce již součástí kupní ceny.
Pokud v aukci zvítězíte a odmítnete si výhru převzít, propadne kauce v plné výši organizátorovi aukce jako poplatek spojený s administrací. Z této kauce vyplatíme prodávajícímu provizi ve výši 5 % jako odměnu.

Jakým způsobem lze kauci složit?

Kauci je možné uhradit bankovním převodem, nebo v hotovosti v kanceláři společnosti Kupananas.cz s.r.o. Pro tuto možnost prosím kontaktujte kancelář telefonicky na čísle +420 725 994 922.
Pro složení kauce stačí u dané aukce kliknout na tlačítko přihodit. Obratem vám zašleme veškeré informace o probíhající aukci, platební údaje pro složení kauce na uživatelský účet a e-mailovou adresu prodávajícího. Ke každé kauci je přiřazen variabilní symbol, který je nutné vyplnit, aby mohla být vaše platba identifikována.
Pro pohodlí našich klientů se snažíme kauce vyřizovat co nejrychleji. Přesto je třeba počítat s časovou prodlevou, která je způsobena převodem platby mezi bankami. V případě zahraničních plateb je doba převodu delší. Pro přesnější informace kontaktujte svou banku.
Kauci je potřeba uhradit alespoň den před koncem aukce. Našim klientům doporučujeme uhradit kauci s dostatečným předstihem, aby nebyla ohrožena jejich účast v aukci v případě delšího bankovního převodu, špatně vyplněného variabilního či specifického symbolu, nebo neúplné či jiné částky.

Co je aukce označena symbolem ananasu?

Aukce označená symbolem ananasu znamená, že prodej nepodléhá schválení prodávajícím.
Prodávající prodá za jakoukoli nabízenou cenu.

Máte možnost nám pomoci s půjčkou, nebo s hypotékou?

Ano. Pokud budete mít zájem o některou s nabízených věcí a potřebujete vyřídit hypotéku, nebo půjčku rádi Vám pomůžeme stačí nás jen kontaktovat.

Jak se zaregistrovat?

Registrace do Kupananas.cz je zcela ZDARMA a trvá pouze pár minut. Pro úspěšné přihlášení je potřeba vyplnit PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ se všemi povinně označenými údaji, zaškrtnout souhlas s obchodními podmínkami a kliknout na odkaz Registrovat. My Vám zašleme potvrzovací email, kde jen potvrdíte registraci a je HOTOVO.

Jaké jsou výhody registrace?

Budete získávat informace o nově připravovaných aukcí. Dostanete možnost rychlého odkupu za zajímavé ceny. Jako první se dozvíte o aukcích zabaveného majetku. Budeme Vás informovat o možnostech rychlého výdělku.

Co znamená prodej podléha schválení prodávajícího a jak to funguje?

Aukce, kde je napsáno prodej podléhá schválení prodávajícího, nabízíte cenu za kterou jste ochotni danou věc koupit. Pokud je tato cena malá a ani nám se nepodaří dojít ke kompromisu cen, prodávající může z aukce odstoupit. Pokud je u této aukce požadováno složení vratné kauce, kauci vracíme kupujícímu.

Jak nám zaplatíte provizi, když přes Vás neprodáme?

V případě, kdy kupující, jenž se stal vítězem aukce, odmítne cenu převzít z jakéhokoli důvodu, přechází kauce v plné výši na organizátora aukce jako poplatek spojený s administrací aukce. S této kauce vyplatí organizátor aukce provizi ve výši 5% odměnu prodávajícímu. Viz. Obchodní podmínky.